top of page
  • Writer's pictureVáci 34 Medical Center

Mit vigyek magammal a szüléshez? Kismama kórházi csomag


Egy korábbi blogunkban már kifejtettük részletesen, hogy mit érdemes bepakolni a táskába, ha műtét miatt kell a kórházba befeküdni. A mostani blogposztban azt szedjük össze, mi legyen a kismama kórházi csomag tartalma.


A kismama csomag összeállításánál gondoljuk a hüvelyi szülésre és a császármetszésre is.
A kismama csomag összeállításánál gondoljuk a hüvelyi szülésre és a császármetszésre is.

A babavárás utolsó pillanatai: mit vigyünk magunkkal szüléshez?

A Kismama kórházi csomag tartalma


A szülés életünk egyik legmeghatározóbb eseménye, és ahhoz, hogy a kórházi tartózkodás során minden gördülékenyen menjen, fontos előre gondoskodni a szükséges holmikról. A kórházi táska összekészítése nemcsak praktikus, hanem segít csökkenteni a szüléssel kapcsolatos stresszt is.


Az alábbiakban összegyűjtöttük, mi az, amit mindenképp érdemes magával vinnie egy kismamának a kórházba.


Szükséges iratok és dokumentumok

Az első és legfontosabbak a személyes iratok:

  • személyi igazolvány,

  • TAJ-kártya,

  • lakcímkártya,

  • házassági anyakönyvi kivonat (ha van), valamint a terhesség során kapott

  • orvosi leletek

  • kiskönyv

  • szülési terv


Ne felejtsük el az előre kitöltött nyilatkozatokat sem, például az apa elismerő nyilatkozatát.


Kényelmes ruházat a vajúdás és a szülés idejére

A szülés során kényelmes, könnyen tisztítható hálóinget, köntöst érdemes viselni, ami praktikus a szülés utáni időszakra is. Vigyünk magunkkal több váltás alsóneműt, zoknit, valamint egy kényelmes papucsot vagy szandált.


Higiéniai termékek

A kórházban töltött napokra alapvető higiéniai termékekre lesz szükség: fogkefe, fogkrém, tusfürdő, sampon, törülköző, valamint szülés utáni speciális betétek és melltartóbetétek. Ne feledjük a melltartókat sem, amelyek megfelelő tartást biztosítanak a szoptatás idején.


Babaápolási kellékek

A kisbaba számára érdemes több váltás ruhát, pelenkát, babatakarót, sapkát és kesztyűt bepakolni. Ezenkívül a babakocsit vagy hordozót is előkészíthetjük a hazautazásra.

Ne feledjük, nem csak egy emberre pakolunk!
Ne feledjük, nem csak egy emberre pakolunk!

Szoptatáshoz szükséges eszközök

Szoptatáshoz praktikus lehet a szoptatós melltartó, a mellszívó, valamint szoptatós párna is, ami segít a kényelmesebb testtartás elérésében.


Szórakozás és kikapcsolódás

A szülés utáni lábadozáshoz hasznos lehet egy könyv, zenehallgató eszköz vagy egy könnyű olvasmány. Ez segít ellazulni, míg a kisbaba pihen.


Ételek és italok

Míg a kórház biztosítja az étkezést, érdemes lehet magunkkal vinni néhány könnyű snack-et, cukorkát, vagy italport, ami frissítő lehet a vajúdás alatt.


Pénz és apró kényelmi eszközök

Ne felejtsük el a töltőket, a telefonunkat és egy kis mennyiségű készpénzt. Hasznos lehet egy jegyzetfüzet is, amelybe az orvosi tanácsokat és a baba első pillanatait jegyezhetjük le.


Lelki felkészülés és támogatás

Végül, de nem utolsósorban, a lelki felkészülés is fontos. A párunkkal, családtagjainkkal való beszélgetés, a szülés előtti relaxáció segíthet abban, hogy nyugodtan és magabiztosan álljunk a szülés előtt.


A kórházi táska összeállítása fontos lépés a szülésre való felkészülésben. Gondoskodjunk róla időben, hogy a szülés pillanataiban csak a legfontosabbra, a kisbabánkra koncentrálhassunk.

 

Comments


bottom of page